РаДій або варіації на тему емоційної грамотності

Компания: D-Space Персоналии: Галина Сасин    

РаДій – дуже правильно слово, в ньому, придивіться, є добрячий кавалок мудрості.

РаДій або варіації на тему емоційної грамотності
РаДій або варіації на тему емоційної грамотності

Пригадуєте, Ра - в міфології бог сонця, і найперше, Ра-Дій ніби закликає ДОЗВОЛИТИ Ра, а значить сонцю (і всьому хорошому, що з цим асоціюється) – ДІЯТИ. І це про вміння дозволити собі радіти. Разом з тим, пригадайте, як часто доводилося чути «не час радіти, коли… (на місці три крапок завжди є що підставити, еге ж), або «зараз смієшся, дивись, щоб потім плакати не прийшлось», сюди ж «хто в суботу сміється, той в неділю плакати буде» (ніби десь сидить хтось прискіпливий з рахівницею  і ретельно підглядає за кожним, хто мав необережність порадіти, відсипаючи натомість пуд солі) або «сміх без причини – однака дурачини» (бо ж ясне діло, щоб сміятися мусиш мати вагому причину і мало того, ще  всі довкола мають окреслити ту причину як дійсно вагому, бо інакше, пригадуєте, - «дурень з пальця сміється»). Якщо таких формулювань в оточенні багато, часом несвідомо, але починаєш їм потроху вірити, то як нестерпний ефект «тої самої пісні по радіо», - коли часто її чуєш, то хоч вона тобі і не подобається, але слова в голові крутяться і раптом з жахом усвідомлюєш, що можеш підспівувати ;) Так ось: гоніть ті «заборони» на радість, позбувайтеся їх, бо радіти, коли радісно – це здОрово і здорОво!

   По друге, Радій! – це ще спонукальне дієслово, а значить спонукає діяти у напрямку своєї радості. Хочеш мати радість – ДІЙ у її напрямку. Варто таки не полінуватися і заздалегідь зашпаргалити собі нескромний перелік того, що радує і як  конче треба буде, тицьнути в той список, хоч і навмання, і нанести собі зо дві, зо три, а то  і зо чотири радості. Та й для профілактики всіляких вигорань, емоційних залипань, енергодефіцитів і т.д. просто необхідно систематично і відповідально піклуватися про наявність генеруючих радість подій поміж всіх планів і зобов’язань у to do list.

Замість висновку: якщо раптом спотикнулися в буремних буднях об радість – дозвольмо собі спинитися і відрадіти її сповна, якщо ж, раптом, радість ходить ніби паралельними манівцями, то, пам’ятайте, ми не приречені евклідовою геометрією, де паралельні не перетинаються, ми ж не прямі, ми маємо можливість ДІЯТИ, діяти у напрямку який обираємо.

P.S. Ясне діло, не радістю єдиною, - інші емоції теж важливі і помічні, але то вже інші історії.

P.P.S. Пам’ятайте, що інтенсивна позитивна емоція дещо знижує наше критичне мислення, тому, коли маєте прийняти важливе рішення, дозуйте радість.

Для получения дополнительной информации связывайтесь с менеджером компании:

D-Space

(067) 547-79-49
Не забудьте сообщить, что Вы звоните с портала TRAINING.COM.UA
Отметить результат звонка?
Электронная почта:  Отправить сообщение
Контактное лицо: Оксана
Пресс-релизы компании D-Space:
Читайте другие пресс-релизы:
 → Перейти в раздел "Пресс-релизы"
На портале "Тренинги в Украине" размещена полная и актуальная информация о рынке тренинговых услуг. Вы можете выбрать тренинги, семинары, учебные курсы по личностному росту в открытом, корпоративном формате или объявить тендер на обучение.

 
Внимание! Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.
← Перейти на  главную страницу
О портале
Подписка на новости
Размещение рекламы
Условия републикации
Тренинговым компаниям
© 2006-2020, Центр Развития Карьеры
"Формула Успеха", тел.: (044) 501-28-68,
e-mail: editor@training.com.ua